W smoczym mieście Krakowie

Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle łączy efekty pirotechniczne, muzykę, światło i kurtyny wodne. Podczas spektaklu jak co roku zaprezentują się wielkogabarytowe, pływające i latające smoki (do 25 m długości, 15 m wysokości). Kolorowe stwory umieszczone na barkach i statkach są animowane przez aktorów Teatru Groteska. Projekt tegorocznego wydarzenia został zainspirowany tradycją i kulturą z czterech stron świata. Reżyserem i pomysłodawcą spektaklu jest Adolf Weltschek.

Wstęp na Wielkie Widowisko Plenerowe jest bezpłatny.
Bilety (w cenie 50 zł) dotyczą tylko wyznaczonego sektora — loży VIP, można nabyć w kasie Teatru Groteska.

Ze względu na porę i dość duży tłum, wieczorne widowisko jest atrakcją dla starszej widowni. Najmłodsi będą mieli znacznie większą frajdę przechadzając się w smoczym orszaku w niedzielny poranek, od Wawelu aż do Rynku Głównego. Wtedy, przywdzianie baśniowych przebrań staje się atrakcją samą w sobie.

W Wielkiej Paradzie Smoków bierze udział ponad tysiąc dzieci z całego kraju. Szkoły, przedszkola, instytucje i indywidualni miłośnicy wydarzenia, animują zaprojektowane przez siebie i własnoręcznie wykonane kilkumetrowe smoki. Wszystkie smoki stają w szranki o tytuł tego najpiękniejszego i najbardziej oryginalnego. W barwnym pochodzie przy muzyce i smoczych rykach — w towarzystwie tancerzy, orkiestr, a także szczudlarzy i żonglerów — dzieci i ich smoki przechodzą ulicami starego Krakowa. Na kilka godzin wszyscy stają się aktorami olbrzymiego, plenerowego widowiska, które obserwują tysiące mieszkańców Krakowa i specjalnie przyjeżdżający na tę okazję turyści.DSC_0436 (1)DSC_0415 (2)DSC_0449 (1)DSC_0444 (1)DSC_0434 (1)DSC_0503 (2)DSC_0469DSC_0472 (1)DSC_0486DSC_0499DSC_0493 (1)DSC_0527 (2)


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s